spojówki oczy zdrowe

Zapalenie spojówek – uważaj na zakażenie!

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zapalenie spojówek jest chorobą zakaźną i można bardzo łatwo ulec zarażeniu. Dlatego tak ważnym jest, aby przy pierwszych objawach od razu udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie lekarstwa i zastosuje wspomagającą leczenie terapię. W trakcie leczenia wskazanym jest unikanie spotkań z ludźmi, gdyż niepostrzeżenie możemy przekazać im naszą chorobę. Jeśli jednak już musimy przebywać z ludźmi, to bardzo ważne jest zasłanianie oczu poprzez włożenie na nos okularów.

Nie muszą być to okulary ciemne, choć lepiej zasłonić te zaczerwienione i załzawione oczy tak, by nikt nie pytał nas nieustannie czy coś się przypadkiem nie stało.

Jeśli jednak nie wyglądają tak tragicznie, bo może okazać się, że przejdziemy zapalenie spojówek dość łagodnie, w zupełności wystarczą szkła tak zwane zerówki. Niemniej używanie wzroku podczas tej choroby oczu jest zupełnie niewskazane. Po pierwsze wzrok bardzo szybko się męczy, po drugie działanie ekranu komputera czy telewizora albo zwykłe światło tylko będą pogłębiały uczucie dyskomfortu. Mimo iż przy zapaleniu spojówek nie towarzyszy nam gorączka ani złe samopoczucie, to jednak warto te kilka dni po prostu pozostać w domu. Dzięki temu nasze oczy szybciej dojdą do zdrowia i będziemy mieć pewność, że nikomu nie przekażemy tej przykrej dolegliwości.

Opublikowano