Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

O Instytucie

Instytut Edukacji przez Sztukę

ieps_siedziba_suchy_bor
a:s2017_3
A:S z rodzicami
Ostroroga_z_zewnątrz

Instytut Edukacji przez Sztukę stworzyła dr Lucilla Kossowska (www.lucillakossowska.art.pl) w 2009 roku. Jest on afiliowany przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Edukacji przez Sztukę INSEA (www.inseapoland.org). W zakresie autorskich warsztatów twórczych Kossowska pod auspicjami IEPS zrealizowała ich ponad 70, współpracując m.in. z: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Biurem Wystaw Artystycznych BWA w Katowicach, Muzeum Śląska Opolskiego i Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu. W roku 2012 IEPS otrzymał tytuł Miejsca Odkrywania Talentów. Instytut mieści się w Suchym Borze, a od stycznia 2012 również w Opolu Nowej Wsi Królewskiej. IEPS specjalizuje się w innowacyjnych formach edukacji przy wykorzystaniu sztuk pięknych i organizuje jedyne w Polsce kursy językowe Angielski przez Sztukę™, prowadzone autorską metodą założycielki Instytutu.

Język plastyczny, który wypracowują wychowankowie Lucilli Kossowskiej, doceniany jest przez jury wielu konkursów: Międzynarodowego Festiwalu Rysowania z Natury w Zabrzu, od 2008 roku – 89 laureatów, Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zwierzaki” – od 2009 roku – 21 laureatów, laureatów. Zapraszamy do współpracy przedszkola, szkoły, jednostki kultury oraz rodziców zainteresowanych holistycznym rozwojem swoich dzieci.

ostroroga2
Plakat 2018_1
20181105_194006
ostroroga1

dr Lucilla Kossowska

Hybryda anglistki i malarki, pedagog, założycielka Instytutu Edukacji przez Sztukę, doktor sztuki w dyscyplinie sztuki piękne na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Realizuje m.in. program autorski Angielski przez Sztukę™. Certifikowana w USA i Polsce w zakresie EFL/ESL (Nauczanie języka angielskiego jako języka obcego) z 18-sto letnim doświadczeniem praktycznym obejmującym wszystkie poziomy zaawansowania. Pracownik Instytutu  Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego gdzie naucza Angielski przez Sztukę dla Dorosłych™.

Autorka ponad 17 wystaw indywidualnych i 70 grupowych w kraju i za granicą m.in. w Argentynie – Fundacja Sztuki Współczesnej ACE, Buenos Aires (2018), Meksyku (Museo MARCO Monterrey), Kolumbii (Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Kartagenie), Europie (Parlament Europejski w Strasburgu, Galeria Miejska w Poznaniu, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.  Wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Opola i stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daria Feder

Ukończyłam Instytut Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim w 2017 roku. Podczas studiów współpracowałam z Biblioteką Obcojęzyczną w Opolu w zakresie nauczania cudzoziemców j. angielskiego oraz odbyłam staż w firmie Studio Editio na stanowisku tłumaczki i edytorki tekstów. W 2017 roku rozpoczełam pracę jako lektorka języka Angielskiego przez Sztukę™ w Instytucie Edukacji przez Sztukę. Interesuję się tłumaczeniami i sztuką współczesną. Na co dzień dużo się śmieję, lubię poznawać ciekawych ludzi i pić dobrą kawę.

Opinie rodziców dzieci uczestniczących w kursach Angielski przez Sztukę(TM)

Uczestnictwo w zajęciach sprawia, że dzieci są wrażliwsze na otaczający świat, otwarte, takie nieograniczone! Nie znam innego, lepszego miejsca w którym tak się rozkwita.

(Małgorzata Łyko-Szczygieł mama Hani i Stasia)

 

Energia i chęci jakie Pani przekazuje naszym pociechom sprawia, że nauka angielskiego jak i sztuki jest dla nich czymś naturalnym i bezwarunkowym. Właśnie za to: Wielkie Dziękuję.

(Piotr i Ewa Duda, rodzice Stasia i Adrianny)

 

Kurs pomógł nie tylko nauczyć języka ale również ukształtować osobowość dziecka. Julia z nieśmiałej dziewczynki, stała się otwarta na świat, otwarta na nowe wydarzenia. Nabrała pewności siebie, jak również rozwinęła swoje umiejętności plastyczne.

(Beata Terechowicz babcia Julii)

 

Zajęcia ciekawe, forma pozwala przyswoić dziecku duży zasób nowych słów, gramatykę itd.

(Klaudia Mainka Brzózka mama Laury)

 

Ciekawe, kolorowe zajęcia w sali i w terenie. Rozwijają wyobraźnię i wrażliwość.

(Anna Stanisławska)

 

Serdecznie polecam zajęcia Angielski przez Sztukę™. Słyszalne rezultaty w wymowie dziecka. Świetne prowadzenie zajęć, rozwój malarski, różnorodność prac w plenerze. A to co najważniejsze to zadowolenie dziecka i postępy w jego rozwoju.

(Katarzyna Kielar mama Karolinki)

 

Angielski przez Sztukę™ rozwinął umiejętności plastyczne mojego dziecka. W szkole uczy się angielskiego w grupie zaawansowanej, ma ocenę celującą. Widzę ogromne postępy.

(Ewa Gondro mama Dawida)

Jedne z lepszych zajęć dodatkowych na jakie dziecko uczęszcza.

Zajęcia w których uczestniczy córka od 4 lat rozwijają dwa ważne obszary poznawcze uzupełniając się nawzajem z sukcesem. Wyróżnienia w konkursach plastycznych i dobry poziom znajomości języka w swojej grupie wiekowej są wymiernym efektem uczestnictwa w zajęciach z panią Lucillą.

(Jacek Jędrzejowski tato Jowity)

 

Jako matka dzieci w różnym wieku 7 i 13 lat, muszę uczciwie przyzna, że system nauczania przez sztukę sprawdził się w 100%. Wszem i wobec polecam wszystkim znajomym.

(Agata Stefanko mama Alexa i Amelii)

 

Super atmosfera!!! Córka rozwinęła się zarówno pod względem plastycznym jak i umiejętności językowych. Dziękujemy za wszystko i wracamy w przyszłym roku:)

(Marek Wesołowski tato Hani)

 

Zajęcia rozwijające małą motorykę i zdolności lingwistyczne. Miła atmosfera i profesjonalne podejście zachęcają do udziału w zajęciach. Polecamy:)

(Aneta Kańtoch mama Dominiki)

 

Myślę, że Angielski przez Sztukę™ wspaniale rozwija twórcze myślenie, a przez to naukę języka angielskiego, a także inne nauki. Dzieci przy okazji dobrze się bawią, mają świetny kontakt między sobą i z prowadzącą. Zosia wraca z radością z zajęć. Polecam wszystkim:)

(Adrianna Nowakowska ciocia Zosi)

 

Pani prowadząca bardzo umiejętnie potrafi zachęcić dzieci aby się otworzyły w zakresie prac plastycznych. Bardzo dobrze przygotowany pedagog, ciepły człowiek.

(A. Majewska mama Leny)

 

Rozwija dziecko artystycznie i pomaga w przełamaniu bariery językowej.

(Beata Szczerbaniewicz mama Weroniki)