gtrb rte

Sprawność jednostki napędowej i skrzyni biegów

Problemy z uruchomieniem silnika w zimę są dość powszechne. Niskie temperatury sprawiają, że nasz akumulator ma mniejszą moc, a olej syntetyczny gęstnieje. Z tych powodów trudniej nam odpalić samochód. Jeśli jednak zadbamy o nasz silnik i wykonamy kilka zadań to z pewnością nie będziemy mieli problemu z odpaleniem silnika. Sprawność jednostki napędowej i skrzyni biegów ma tutaj kluczowe znaczenie.

Warto zadbać o takie części jak świece, olej, akumulator, filtry itd. Wysoka jakość tych elementów podnosi sprawność silnika. W tym wszystkim najważniejszy jest jednak akumulator. Przed zima musimy go dokładnie sprawdzić, zwłaszcza pod kątem zawartości elektrolitu.

okleina na samochód

Możliwe, że będzie konieczna wymiana akumulatora. Lepiej to zrobić przed zimą, ponieważ znacznie łatwiej jest wtedy wykonać wiele czynności. Jeśli auto nam nie odpali gdzieś na mieście to odholowanie go w zimę będzie kłopotliwe. Przygotowanie samochodu do okresu zimowego zminimalizuje wszystkie niespodzianki. W tym okresie nie chwielibyśmy borykać się z problemem związanym z naszym autem.

 

Opublikowano