Problemy z korepetycjami z angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych staje się normą a nie wyjątkiem. Taki stan rzeczy wymusza w nas naukę czy tego chcemy czy nie, jeżeli uważamy że już jesteśmy na to za starzy i brakuje nam chęci to można tak to zostawić. Weźmy teraz pod uwagę nasza przyszłość a mianowicie nasze dzieci. Start naszej latorośli w dorosłe życie bez jakże ważnego atrybut jakim jest posługiwanie się językiem obcym- nierealne, chyba że nie myślimy o edukacji dziecka na poważnie.

Sami jako dorośli widzimy ile drzwi stałoby dla nas otworem gdybyśmy biegle posługiwali się chociażby językiem angielskim a nie mówiąc tu o językach orientalnych takich jak chiński czy japoński. Dlatego jako rodzic zachęcam swoje dzieci do nauki. A co jeśli nasze dziecko pomimo chęci bardzo opornie przyswaja wiedzę? W takim przypadku trzeba zastosować jakiś inny sposób nauczania i tu tak naprawdę do chodzimy do sedna problemu.

Dzisiejsze szkolnictwo preferuje dość sztywny styl wdrażanie wiedzy w nasze pociechy, i nie oszukujmy się efekty są słabe albo nie ma ich wcale.  Z pomocą przyszedł mi jak zawsze internet, gdzie mamy mnóstwo ofert kursów językowych, korepetycji itp.

Jak oddzielić dobre od złych ofert angielskiego?

Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, język na który będziemy szlifować, w moim przypadku angielski. Teraz musimy określić rodzaj nauki czy wyślemy dziecko na kurs lub zatrudnimy korepetytora. Wydaje mi się że kursy to nie to lepiej zawsze trafia indywidualny tok nauczania, dlatego lepszym rozwiązaniem są prywatne lekcje. Tak rozwiązanie dobre, ale kosztowne i skąd pewność że pedagog będzie pomocny a nasz wkład finansowy okaże się bezowocny. Dlatego zawsze należy prosić o referencje i sprawdzać je lub pytać przyjaciół, sąsiadów, nigdy nie uderzać w ciemno. Dzięki takiemu podejściu do sprawy po długich poszukiwaniach znalazłem. Na pierwszy rzut oka oferta niczym się nie wyróżniająca,  pani udziela korepetycji w  Warszawie,  prosta strona reprezentacyjna,  absolwentka  z tytułami itd. A co tak naprawdę mnie zaciekawiło hasło  „przyjazny angielski”?

Poprosiłem o wyjaśnienie zagadnień i oczywiście o referencje. Przyjazny angielski to nic innego jak sprawdzenie możliwości ucznia w kwestii mocnych i słabych stron w znajomości języka angielskiego, po czym systematyczna praca nad poprawą.

Sprawdził też inne oferty korepetycji z angielskiego w warszawie, zróżnicowanie w cenach i kwalifikacje były ogromne. Właśnie w tym miejscu przydają się znajomi, dzięki którym dokonałem wyboru jak się okazało pani od przyjaznego angielskiego. Patrząc z perspektywy czasu wybór ten był bardzo trafiony.

Opublikowano